Rita Ora, Kylie Minogue dhe Sharon Stone duken magjepsëse, teksa kryesojnë yjet të pranishme në natën e parafundit të Javës së Modës në Milano

Rita Ora, Sharon Stone dhe Kylie Minogue ishin ndër të ftuarit në natën e mbushur me yje të pranishëm në “The Bulgari B.zero1 Aurora Awards” në Milano të dielën (27 shkurt).

Treshja magjepsëse siguroi që ata të ishin në qendër të vëmendjes në mbrëmjen e parafundit të Javës së Modës në Milano, duke shkaktuar një ‘stuhi’ në kryeqytetin global të modës dhe dizajnit.

Aktorja e “Basic Instincts”, Sharon, 63 vjeçe, nxirrte sofistikimin me një fustan pa rripa, që theksonte figurën, një gjerdan plotësues smeraldi, aksesori i përsosur për t’iu përshtatur stilit të veshjes.

Foto: WireImage

Ylli amerikan nuk mund ta fshinte buzëqeshjen nga fytyra e saj teksa ndaloi për një sërë fotosh, duke i mbajtur gjërat e saj në një çantë mini me ngjyrë të zezë.

Foto: WireImage

Ajo i la flokët e saj të shkurtër me kaçurrela të lirshme në pjesën e përparme dhe e koordinoi gjerdanin me vathë të hollë.

Foto: WireImage

Princesha e popit, Kylie, 53 vjeçe, dukej elegante me një fustan të çarë në kofshë, i cili ishte zbukuruar në mënyrë të çuditshme me kapëse letre dhe shkëlqyes.

Foto: WireImage

Grimi i Kylie-t u aplikua në tone neutrale, duke theksuar tiparet e saj të fytyrës, shkruan DailyMail.

Këngëtarja e “Hot Right Now”, Rita, 31 vjeçe, u shfaq me shumë stil në një trupore elegant me pjesën e pantallonave të gjera, që kishte një dizajn pjesërisht pa kurriz dhe doreza me mëngë të gjata.

Foto: Getty Images

E shoqëruar nga i dashuri i saj i dashur Taika Waititi, bukuroshja bionde parakaloi duke pozuar nga këndvështrime të shumta, gjë që lejoi gjithashtu të vihej në qendër të vëmendjes fustani i saj i shkëlqyeshëm.

Foto: Getty Images

Grimi i Ritës përcaktoi mollëzat e saj dhe nuanca neutrale u plotësua nga një nuancë delikate e buzëkuqit.

Foto: Getty Images

.

Foto: Getty Images

Ceremonia ka frymëzim kulturën klasike dhe i referohet origjinës gjeografike dhe kulturore të markës Bulgari.

Marka luksoze italiane është e njohur për bizhuteritë, orët, aromat, aksesorët dhe produktet prej lëkure. 

/Telegrafi/

SHARE