Ya Nina publikon këngën e re “Merri”

Nuk ka shumë kohë që i është bashkuar tregut të muzikës shqiptare dhe tashmë numëron disa këngë që janë pritur mirë nga publiku.

Bëhet fjalë për këngëtare, Ya Nina e cila sot (e premte) ka publikuar projektin më të ri muzikor.

Kënga mban titullin “Merri” dhe është kompletuar edhe nga ana vizuale, e cila u realizua nga produksioni “Sekuence”.

Foto: Ya Nina/YouTube

Producent i këngës është Cricket i cili gjithashtu ka realizuar muzikën dhe miksimin.

Teksti i këngës u shkrua nga vet këngëtarja në bashkëpunim me reperin e njohur, Elinel.

Melodia e këngës u realizua nga Ya Nina dhe Ada Satka, ndërkaq për masterizimin u përkujdes Lorenc Alias.

Kënga tashmë gjendet në kanalin zyrtar në YouTube dhe padyshim do të mirëpritet nga ana e fansave të saj. /Telegrafi/

SHARE