Fotografitë nga “Oscars” dëshmojnë se lëkura e Kimit nuk është aq e pastër sa ajo e paraqet në Instagram duke përdorur ‘photoshop’

Kim Kardashian është akuzuar se ka redaktuar fotografitë e saj pa të meta në rrjetet sociale, pasi fotografitë e pas-ndejës së “Oscars” të organizuar nga “Vanity Fair” treguan strukturën e vërtetë të lëkurës së saj.

41-vjeçarja, e cila është e njohur për shfaqjen e pamjeve të saj të lëmuara në ‘selfie’ të zjarrta që publikon për miliona ndjekësit e saj në Instagram, u thirr nga fansat në Reddit ndërsa krahasuan një fotografi në rrjetet sociale me ato profesionale të bëra në mbrëmje të shtunën, shkruan DailyMail.

Struktura e lëkurës së yllit dukej dukshëm ndryshe nga fotografitë e publikuara në llogarinë e Instagramit të Kim – me fansat që e akuzonin Kim për filtrimin e pamjes së saj dhe vendosjen e ‘standardeve jorealiste’ të bukurisë.

Njëri komentues shkroi: “Kur jeni mësuar të shihni fotografitë e filtruara të zbutura, është paksa tronditëse kur marrim një imazh të vërtetë. Ajo duket e mrekullueshme në të dyja fotografitë. Por ndryshe”.

Një tjetër shkroi: “Saktësisht ajo duket mirë, ato duhet të heqin dorë nga vendosja e standardeve jorealiste për veten e tyre, sepse kjo është ajo që gjithsesi i shqetëson të gjithë”.

Një i dytë komentoi: “Ndjehem në të njëjtën mënyrë. Pashë të gjitha fotografitë në Getty Images dhe isha si ‘Woah’. Nuk është se duken keq pa ‘photoshop’”.

“Ne jemi mësuar të shohim kaq shumë ‘photoshop’ saqë versioni i jetës reale përfundon duke u dukur tronditës”, tha një komentues tjetër.

Një fans shkroi: “Unë preferoj anën e djathtë në anën e majtë. Në fakt është fytyra e saj. Nuk është produkt i një aplikacioni”.

Në janar, ylli fshiu një nga fotografitë e saj mbresëlënëse në Instagram, pasi u akuzua se kishte bërë me ‘photoshop’ trupin e saj.

Ylli i kënaqi fansat kur ndau me fansat një galeri me imazhe të veshura me rroba banje nga pushimet e fundit në Bahamas me Pete Davidson.

Megjithatë, ndjekësit me sy të mprehtë vunë re se këmba e saj e pasme dukej e shtrembëruar në një imazh, me një kthesë që shfaqej pas gjurit.

Ndërsa fansat u mblodhën për të komentuar fatkeqësinë, Kim shpejtoi ta fshinte postimin.

Megjithatë, pasi një faqe e fansave publikoi imazhin, ndjekësit u shprehën duke shkruar komentet nga më të ndryshmet, kryesisht negative. /Telegrafi/

SHARE