Mbrojtja e flokëve me maskë bananeje

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët. Kështu preferohet që në kushte shtëpie të krijoni maskë për flokë nga banania.

Për të krijuar këtë maskë ju duhet të keni dy banane, një lugë gjelle vaj ulliri, një lugë gjelle vaj kokosi dhe një lugë gjelle mjaltë.

Të gjitha këto duhet t’i tretni në një tas dhe më pas maskën aplikojeni në flokët tuaj. Pas pesë minutave, ju duhet të pastroni flokët, transmeton KP.

Flokët nga kjo maskë do të kenë shumë përfitime, ato do të shkëlqejnë, do të jenë më të buta, reduktohet zbokthi dhe do të ndalohet rënia e tyre.

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët.

SHARE