“Lumturia po ju troket në derë”, nëntori do të sjellë shumë para për këto shenja të Horoskopit

Disa shenja në nëntor do të jenë veçanërisht të favorizuara, pasi fati është në anën e tyre dhe do të fitojnë para.

Sipas yjeve dhe planetëve, muaji i tretë i vjeshtës do të jetë shumë i këndshëm për disa dhe do t’u sjellë shumë gëzim. Fatkeqësisht nuk i shqetëson të gjithë, por ndoshta në muajt e ardhshëm fati do t’u buzëqeshë më shumë njerëzve.

Sigurisht, një nga streset dhe problemet më të shpeshta për të gjithë lidhet me detyrimet dhe paratë. Tetori mund të mos ketë sjellë ndonjë rritje të financave, por nëntori do të kompensojë edhe më shumë ata që presin ndonjë ndryshim pozitiv.closevolume_off

Le të shohim në detaje se cilat shenja të Horoskopit do të favorizohen këtë muaj:

BRICJAPI

Mund të themi se nëntori do të jetë një nga muajt më të shkujdesur dhe pa stres për Bricjapët. Dy muajt e parë të vjeshtës sigurisht që nuk kanë qenë më të mirët për ju, por do të jeni më se të kompensuar. Në veçanti, fakti që shumica e planetëve do të jenë te Akrepi krijon kushtet e duhura për të rritur financat tuaja. E dimë se sa punëtor jeni dhe më në fund përpjekjet tuaja do të shpërblehen pasi ka shumë gjasa që rritja që keni pritur kaq gjatë në punë të vijë më në fund ose të shfaqet një pozicion i ri me paga më të mira. Mos hezitoni ta pretendoni, pasi çdo gjë këtë muaj është në anën tuaj. Megjithatë, duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm në datën 8 nëntor pasi eklipsi hënor në boshtin e Demit dhe Akrepit është në gjendje të krijojë një shqetësim të përkohshëm si në sferën tuaj profesionale ashtu edhe në atë personale, megjithatë do të jetë i përkohshëm. Koha më e mirë për të pretenduar pozicionin që keni ëndërruar prej kaq kohësh apo edhe të guxoni të filloni një punë të re është kah fundi i muajit, konkretisht më 24 nëntor, pasi Hëna e Re tek Shigjetari do të bëjë punën e saj…

GAFORRJA

Gaforret tona të dashura po ankohen, sepse vuajtën dhe punuan shumë gjatë gjysmës së parë të verës dhe dy muajve të mëparshëm të vjeshtës. Megjithatë, nëntori është veçanërisht bujar për disa shenja të horoskopit dhe veçanërisht për ju, prandaj vjen për të “shëruar” gjithë këtë lodhje mendore dhe për t’ju ofruar fat dhe prosperitet si financiarisht ashtu edhe personalisht. Sigurisht, ashtu si Bricjapët, për fat të keq nuk do të mbeteni të paprekur nga Eklipsi-Hëna e Plotë e datës 11/8 dhe në fakt, mund të vuani më shumë në planin mendor. Gjithsesi, nuk ka arsye për t’u shqetësuar, pasi bëhet fjalë për 2-3 ditë dhe mbi të gjitha është e rëndësishme që të jeni në gjendje të mirë psikologjike në mënyrë që gjithçka që ju lind të kapërcehet menjëherë. Periudha ideale për ju është nga data 10 deri më 16 nëntor.

PESHQIT

Peshqit tanë të dashur janë ndër shenjat e Horoskopit që do të favorizohen veçanërisht këtë muaj, pasi do të shohin lëvizje si në fushën e dashurisë, ashtu edhe rreth çështjeve që lidhen me financat e tyre. Më 24 nëntor, hëna e re në Shigjetar do t’ju japë forcë dhe fat të veçantë, veçanërisht në gjithçka që lidhet me karrierën dhe fushën tuaj profesionale. Jeni shumë pranë promovimit që keni ëndërruar prej kohësh apo edhe mos u çuditni edhe ndryshimit të karrierës, pasi do ju vijnë mundësi që as ju vetë nuk do t’i besoni! Ju jeni një nga ata me fat, pasi Hëna e Plotë e 8 Nëntorit nuk do t’ju ndikojë shumë, përveçse ndoshta pak në marrëdhëniet tuaja personale, pasi mund të ketë pak më shumë ankesa se zakonisht. Megjithatë, mos u trembni.

SHARE