Daily Archives: 3 Qershor, 2024

GJELOSHAJ: PËR RRETH 100 ARTIKUJ VENDAS ME ÇMIME TË KUFIZUARA

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Zhvillimit Ekonomik, Nik Gjeloshaj, tha se aksioni “Çmim i kufizuar” në dyqane do të zgjerohet edhe për produktet...

SPAJIQ OPTIMIST PËR IBAR-in: SHPRESOJ NË MBYLLJEN E KAPITUJVE SË SHPEJTI

Kryeministri i Malit të Zi Millojko Spajiq sot në Bruksel u takua me kryetarin e Këshillit Evropian, Charles Michel, dhe siç tha...

MILLATOVIQ: MARRJA E IBAR-it KËRKON PËRGJEGJËSI SHTESË NË RRUGËN EVROPIANE

Marrja e sigurt e IBAR-it kërkon përgjegjësi shtesë në rrugën evropiane, ishte mesazhi i presidentit të shtetit, Jakov Millatoviq, në takimin me...

KONFERENCA NDËRQEVERITARE NË QERSHOR HAP PARAKUSHTET QË KAPITUJT TË FILLOJNË TË MBYLLEN

Ka një shans real që Mali i Zi t'i bashkohet Bashkimit Evropian në dy deri në tre vitet e ardhshme, sipas Thomas...

NGA MESNATA BENZINA DO TË JETË MË E LIRË

Nga mesnata, të dyja llojet e benzinës do të jenë tre cent më të lira në Mal të Zi, njoftoi Ministria e...

TRIVIQ: PROVIMIN E MATURËS NUK E KALUAN 501 NXËNËS, VETËM 100 NXËNËS MORËN NOTËN...

501 nxënës nuk e kanë dhënë provimin e maturës në gjuhë dhe letërsi malazeze, serbe, boshnjake e kroate dhe vetëm 100 maturantë...

PARTIA NË PUSHTET E SERBISË FITON BEOGRADIN DHE QYTETE TJERA

Partia Përparimtare Serbe (SNS), e cila është në pushtet në Serbi, shpalli fitoren në zgjedhjet e përsëritura lokale në Beograd dhe qytete...

FLUKSI AJROR NË PRILL, SHQIPËRIA RRITJE ME 260.8%

Këshilli Ndërkombëtar i Aeroporteve e rendit Shqipërinë në vend të parë sa i takon fluksit ajror të pasagjerëve për muajin Prill të...

SHBA, OPTIMISTE PËR NJË ARMËPUSHIM NË GAZA: NËSE PRANON HAMASI, IZRAELI I JEP FUND...

Uashingtoni është optimist për fundin brenda 6-javësh të luftës në Rripin e Gazës, sipas planit të paraqitur nga presidenti amerikan Xho Bajden,...

PËRMBYTJE MASIVE NË GJERMANI, JUGU NËN PUSHTETIN E UJIT: TENSIONE PËR QEVERINË

Kancelari gjerman Olaf Scholz vizitoi sot rajonet në jug të vendit, të cilat po përballen me përmbytje masive, duke risjellë në kujtesë...

LAJME NGA MALËSIA

TË NDRYSHME