Të famshmit shqiptarë reagojnë për vdekjen e Madeleine Albright

Ditën e sotme (e mërkurë) ka ndërruar jetë mikja e madhe e shqiptarëve, Madeleine Albright.

Ajo ka vdekur në moshën 84-vjeçare.

Familja e të ndjerës ka bërë të ditur se Madeleine ka vdekur shkaku i kancerit dhe se në momentet e fundit ishte e rrethuar me anëtarët e familjes.

Adriana Matoshi (Foto: Instagram)

Të shumta kanë qenë reagimet edhe nga politikanët e të famshmit shqiptarë, madje disa kanë publikuar edhe takimet që kanë pasur me Albright.

Sabri Fejzullahu, Labinot Tahiri, Adriana Matoshi, Vjosa Berisha, Hana Noka, Agnesa Vuthaj dhe Arian Agushi – janë vetëm disa nga figurat që kanë reaguar rreth vdekjes së ish-sekretares së Shtetit.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

Vjosa Berisha (Foto: Instagram)

Hana Noka (Foto: Instagram)

Agnesa Vuthaj (Foto: Instagram)

Arian Agushi (Foto: Instagram)

/Telegrafi/

SHARE