Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez kishin shijuar momente të lumtura me familjen pak orë para humbjes tragjike të djalit

Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij ndanë momente gëzimi me familjen e tyre vetëm disa orë para se djali i tyre i porsalindur të vdiste tragjikisht.

36-vjeçari dhe partnerja e tij 28-vjeçe besohet se kanë shijuar një drekë me familjen e tyre vetëm 24 orë para humbjes së tyre shkatërruese.

Mendohet se çifti para tragjedisë organizoi një pritje në shtëpinë e tyre në Mançester, ku mori pjesë edhe motra e Georgina, Ivana.

Foto: Georgina Rodriguez/InstaStory

Gazetari sportiv spanjoll Edu Aguirre, një mik i sulmuesit, partnerja e të cilit Julia Salmean është e afërt me Georgina, u fotografua gjithashtu në mbledhjen e vogël të familjes dhe miqve.

Vetëm disa orë më vonë, asi i Manchester United konfirmoi në mënyrë tragjike të dielën mbrëma se djali i tyre fatkeqësisht kishte ndërruar jetë, duke e përshkruar atë si një “engjëll”.

Foto: Georgina Rodriguez/InstaStory

Ai tha se vajza e tij e porsalindur “po na jep forcën për të jetuar” pavarësisht “trishtimit të tyre më të thellë”.

Çifti njoftoi se po prisnin binjakë në fund të tetorit 2021, shkruan The Sun.

Georgina besohet se ka lindur në Mbretërinë e Bashkuar, motra dhe i dashuri i saj, Carlos Garcia ishin pranë saj për të ndihmuar nënën e re.

Foto: Georgina Rodriguez/Instagram

Raportet në fillim të vitit në Spanjë thanë se ajo do të lindte binjakët e saj në një spital privat të Madridit.Lexo po ashtu:Ronaldo njofton se ka vdekur foshnja e gjinisë mashkullore nga binjakët që priste me Georginan

Ylli i futbollit shënoi një hat-trick kundër Norwich në Old Trafford të shtunën dhe skuadra e tij përballet me Liverpoolin jashtë të martën.

Ronaldo nuk pritet të luajë në lojë pas tragjedisë së tij familjare.https://www.instagram.com/p/CVk29cSI-2E/embed/captioned/?cr=1&v=14&wp=540&rd=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com&rp=%2Fcristiano-ronaldo-dhe-georgina-rodriguez-kishin-shijuar-momente-te-lumtura-familjen-pak-ore-para-humbjes-tragjike-te-djalit%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1075.5%2C%22ls%22%3A241.39999999999418%2C%22le%22%3A574.6999999999825%7D

Para se Georgina të mbetej shtatzënë, Ronaldo ishte tashmë baba i katër fëmijëve, me tre nga fëmijët e tij të lindur nga dy nëna surrogate.Lexo po ashtu:Motra e Cristiano Ronaldos, Katia Aveiro bën postimin prekës pasi futbollisti njoftoi se foshnja e tij e porsalindur ka vdekur: Engjëlli ynë i vogël tani është në prehrin e babait

Futbollisti portugez është baba i Cristiano Jr, 11 vjeç, binjakëve Eva dhe Mateo, katër vjeç dhe trevjeçares Alana Martina, që është edhe vajza e  Georgina.

Dhe vajza e tij e porsalindur tani e bën atë baba të pesë fëmijëve.

Cristiano u takua me Georginën në vitin 2016 kur ajo punonte në një dyqan Gucci në Madrid. /Telegrafi/

SHARE