Google Maps bie nga sistemi

Është aplikacioni për drejtim për miliona njerëz anembanë botës, por duket se Google Maps ka dalë nga sistemi këtë pasdite.

Sipas Down Detector, problemet filluan rreth orës 15:44 GMT dhe po prekin përdoruesit globalisht, transmeton Telegrafi.

MailOnline u përpoq të hynte në Google Maps në një iPhone dhe mori një mesazh që shkruante: “Hartat nuk mund të hyjnë në internet”.

Dhe derisa mjeti i planifikuesit të rrugës duket se po funksionon në faqen e internetit të Google Maps, vetë harta nuk po ngarkohet. /Telegrafi/

SHARE