Dubai hap resortin më madhështor!/47 mijë euro nata, gati suitat e pabesueshme

Resort madhështor në Dubai, Atlantis The Royal do të hapë dyert në fund të vitit 2022 gjatë një spektakli të mbushur me yje, duke sjellë 17 bare dhe restorante të reja, një pasuri vendesh argëtimi dhe madje 4000 kandil deti në rajon. Me nuancat ikonike rozë që tërheqin vëmendjen, ky resort do ta bëjë përvojën tuaj si turist në Dubait, të jashtëzakonshme. “Atlantis The Royal është projektuar për një lloj klienti ndryshe”, thotë Drejtori Menaxhues dhe Zëvendës Presidenti Ekzekutiv i Atlantis Dubai. Sipas tij, ai do të ketë identitetin dhe personalitetin e vet me 44 vila, secila me pishinën e saj të pafundme që ofron nivelin tjetër të luksit dhe shërbimit në Dubai.” Atlantis The Royal është një gjigant, që përfshin 17 hektarë dhe strehon 795 dhoma, dhjetëra vende mikpritjeje dhe 92 pishina – duke përfshirë një pishinë qielli 90 metra të gjatë që shkëlqen pothuajse 100 metra mbi Palm Jumeirah. Ndërtesa prej 1.6 miliardë dollarë (1.5 miliardë euro) është 43 kate dhe përmban një suitë mahnitëse prej 1100 metrash katrorë Royal Mansion që kushton deri në 50,000 dollarë (47,000 euro) për natë. Shatërvanët me frymë zjarri përshëndesin vizitorët në hyrje, pemët e llavës kristalore që rrotullohen i joshin ata brenda dhe ashensorët magjepsës ju transportojnë në magjinë brenda.

SHARE