Razer prezanton versionin e avancuar të laptopit Razer x Lambda Tensorbook

Kompania Lambda ka prodhuar versionin e avancuar të laptopit të vitit të kaluar Razer Blade 15 Advanced, e gjithçka është bërë me leje të kompanisë Razer.

Laptopi Razer x Lambda Tensorbook, do t’ju shitet hulumtuesve të inteligjencës artificiale me një çmim prej 3.500 dollarë, transmeton Telegrafi.

Laptopin e vënë në funksion procesori Core i7 CPU i gjeneratës së 11-të, përdor kartelë grafike Nvidia RTX 3080 Max-Q dhe i ka 64 GB RAM.

Ka ekran 15-inç 165 HZ 144op, e përkrahet nga bateria prej 80 Wh. Aty janë edhe katër porte Thunderbolt, tru porte tjera USB 3.2 Gen Type-A, Wi-Fi 6E dhe Bluetooth 5.2. /Telegrafi/

SHARE