Elon Musk ‘nuk është i sigurt’ që oferta e tij për blerjen e Twitter do të jetë e suksesshme

Shefi i Tesla-s, Elon Musk ka pranuar se nuk është “i sigurt” që oferta e tij për blerjen e firmës së mediave sociale Twitter do të jetë e suksesshme.

Ai i bëri komentet në një konferencë vetëm disa orë pasi zbuloi se kishte ofruar të blinte kompaninë për 54.20 dollarë për aksion, duke e vlerësuar firmën në 43 miliardë dollarë, përcjell Telegrafi.

Gjithashtu të enjten, shefi ekzekutiv i Twitter u tha punonjësve se kompania po vlerësonte qasjen.

Parag Agrawal thuhet se tha në takimin e stafit se kompania “nuk po mbahej peng nga oferta”.

Duke folur në konferencën TED2022 në Vankuver, Musk tha: “Nuk jam i sigurt se do të jem në gjendje ta fitoj atë”.

Ai shtoi se kishte një “Plan B” nëse oferta e tij për Twitter refuzohej, por nuk dha detaje të mëtejshme se çfarë mund të thotë kjo.

Musk tha gjithashtu në këtë ngjarje se Twitter duhet të jetë më i hapur dhe transparent.

“Unë mendoj se është shumë e rëndësishme që të ketë një arenë gjithëpërfshirëse për fjalën e lirë”, tha ai. /Telegrafi/

SHARE