BERISHAJ FITOI MEDALJEN E BRONZTË NË TURNEUN NDËRKOMBËTAR TË LUKSEMBURG OPEN

Angjella Berishaj fitoi medaljen e bronztë në turneun ndërkombëtar të Luksemburg Open.

Në startin e garës në kategorinë deri në 73 kilogramë, seniorja e klubit të taekwondo-së „Besa“ ka mundur 2:0 gjermanen Lea Selin Mini.

Në ndeshjen për finalen, luajti me francezen Esther Vander-Zwolle.

“Pas barazimit në raundet 1:1, u luajt i treti. Angjella e nisi mirë dhe arriti rezultatin 4:2 dhe ishte në epërsi deri në fund. Francezja arriti të barazojë, ndaj finalisti u vendos nga gjyqtarët. Angjella mori mbështetjen e gjyqtares së ringut, ndërsa gjyqtarët e linjës i dhanë avantazhin francezes”, tha trajneri Nikollë Gegaj.

“Keqardhja mbetet për finalen, sepse aty e priste Darija Husoviq, të cilën e fitoi në finalen e Sarajevës. Jam i kënaqur, sepse është sukses i madh të fitosh medalje në garën e 922 garuesve”, tha Gegaj.

Ai tha se janë duke vazhduar me përgatitjet për Lojrat Evropiane dhe se beson se Berishaj do të lërë përshtypje të mirë edhe në atë garë.

SHARE