Skena të shëmtuara në futbollin italian: Tifozët pushtojnë fushën dhe ndërpresin disa herë ndeshjen

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur gjatë ndeshjes Foggia – Catanzaro, me ultrasit e vendasve që kanë pushtuar fushën e lojës.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 6-2 për mysafirët, teksa takimi është ndërprerë dy herë, për shkak së tifozët janë dyndur në fushë.

Ata kanë filluar të fyejnë dhe kanë tentuar të sulmonin lojtarin e Catanzaros, Pietro Iemello, i cili dikur ka qenë pjesë e ekipit të tyre.

Një nga këto ndodhën pasi Iemello shënoi dy gola që në pjesën e parë, duke nxehur gjakrat e të pranishmëve.

Ndërsa ndalesa e dytë e ndeshjes ndodhi në momentin kur sulmuesi do të ekzekutonte një penallti, kur një tifoz hyri në fushë dhe u ndal nga sigurimi.

Teksa lojtari hoqi dorë nga penallti dhe u zëvendësua, por edhe në stol nuk u la i qetë.

telegrafi

SHARE