Jack White i propozon partneres në skenë – kthen shfaqjen e Detroitit në dasmë të tij

Fansat e Jack White u trajtuan me një surprizë të papritur të premten (8 prill)  në një koncert në Detroit, ku kantautori nxori një unazë dhe i propozoi të dashurës së tij Olivia Jean.

Rokeri, i njohur më pas konfirmoi lajmin në Instagram me një foto të tij dhe Jean në skenë.

Shfaqja në Tempullin Mason në qytetin e lindjes së White ishte ndalesa e parë në turneun e tij “Supply Chain Issues”.

Foto: Getty

Gjatë koncertit, White solli Jean, e cila është një këngëtar dhe akt hapës, në skenë për një duet të White Stripes “Hotel Yorba” të vitit 2001, sipas The Detroit News.

Jean kishte performuar solo por është edhe këngëtarja kryesore e “The Black Belles”, shkruan CNN.

Pasi e prezantoi atë në turmë si të dashurën e tij, White më pas i paraqiti një unazë dhe i kërkoi asaj të martohej me të.

Fejesa ishte e shkurtër, pasi një grup i vogël duke përfshirë nënën e White, babain e Jean dhe një zyrtar u mblodhën shpejt në skenë për të zyrtarizuar martesën.

Me përfundimin e dasmës, White rifilloi të performojë dhe përfundoi koncertin 90-minutësh.

Kjo është martesa e tretë e White, ai ishte i martuar më parë me Meg White nga The White Stripes dhe modelen dhe këngëtaren Karen Elson. /Telegrafi/

SHARE