AKSIDENT MES TRENASH NË AUSTRI, KA EDHE TË VDEKUR

Në aksidentin hekurudhor të dy trenave  i cili ndodhi në juglindje të Austrisë , së paku një person ka vdekur ndërsa dhjetëra tjerë janë lënduar, bëhet e ditur nga Policia austriake.

Aksidenti ka ndodhur në Niklasdorf, ndërsa njëri nga trenat doli nga binarët, transmetojnë agjencitë e lajmeve.

Portalet austriake pretendojnë se në aksident janë lënduar në mes të 15 dhe 20 përsonave.

SHARE