Kylie Jenner endet me çantën unike të “Hermes” e cila kushton mbi 135 mijë euro

Ajo u kurorëzua me titullin miliardere falë perandorisë së saj të bukurisë në vitin 2019, dhe Kylie Jenner nuk ka frikë të tregojë pasurinë e saj me një simbol statusi me shkëlqim.

————

Miliarderja 24-vjeçare ktheu kokën teksa mbante çantën e saj të preferuar “Hermes Birkin” të bërë nga lëkura e krokodilit, e cila thuhet se vlen rreth 150,000 dollarë (135 mijë euro).

Në vitin 2018, ndërsa po bënte një vizitë në dollapin e çantës së saj në shtëpinë e saj, e përshkroi çantën si ‘shumë të veçantë’.

“Nëse shtëpia ime do të digjej, do ta hiqja këtë nga të gjitha, nëse do të mund të zgjidhja vetëm një”, tha ajo, ndërsa shtoi se koleksionin e saj të çantave e sheh si “një investim”.

Megjithatë, ka versione edhe më të shtrenjta të çantës së preferuar të Kyliet atje në natyrë.

Dizajni është jashtëzakonisht i ngjashëm me ‘çantën Birkin të krokodilit Himalayan’ Hermes, e cila mendohet të jetë Birkin më e shtrenjtë e ofruar ndonjëherë për shitje, dhe aktualisht shitet deri në 480,000 dollarë (afro 435,000 euro).

Tregtarja e modës luksoze Jane Finds i tha Vogue për çantën, duke zbuluar: “Diamanti 30 centimetrash Himalayan Birkin është ndoshta çanta e dorës më e rrallë dhe më e dëshirueshme në botë”.

“Kjo çantë është bërë nga krokodili Nilo, i dhënë në një ngjyrim delikat që ka për qëllim të evokojë imazhet e maleve madhështore të Himalajeve. Ky proces ngjyrosjeje është i mundimshëm dhe kërkon shumë orë për t’u përfunduar—sa më e lehtë të jetë nuanca, aq më i vështirë është procesi”, tha ajo.

Thuhet se vetëm kyçi i asaj çante përbëhet nga 68.4 gram ari të bardhë 18 karatësh dhe e zbukuruar me 40 diamante brilante të rrumbullakëta të bardha, gjithsej 1.64 karat.

Finds tha gjithashtu se çanta është e disponueshme vetëm për ‘një klient VIP shumë të respektuar’ prej të cilëve Kylie padyshim i përshtatet faturave.

Ndërkohë, si dhe ngarkesa e çmuar në duart e saj, Kylie u fotografua me vajzën e saj katërvjeçare Stormi – të cilën e ka me reperin Travis Scott, 30 vjeç, së bashku me djalin e tyre të porsalindur Wolf.

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” ishte e izoluar gjatë gjithë shtatzënisë së saj, teksa udhëhoqi pasojat nga tragjedia e festivalit muzikor të Scott-it “Astroworld” në Hjuston më 5 nëntor, ku humbën jetën 10 persona.

Pavarësisht se ishte një nënë e dy fëmijëve e zënë, vendasja nga Los Angelesi dukej sportive në daljen e saj.

Influencuesja e rrjeteve sociale dhe sipërmarrësja miliardere kishte aplikuar gjithashtu një manikyr të pastër francez në duart e saj.

Kylie gjithashtu e freskoi veten me një pije gjatë daljes së saj, teksa mbante një filxhan plastik me një pip në dorë.

Ylli i rrjeteve sociale publikoi ditë më parë një imazh të thjeshtë bardh e zi me emrin e djalit të porsalindur për 310 milionë ndjekësit e saj. Emri Wolf është një emër djali me origjinë gjermane që do të thotë ‘ujk udhëtues’ sipas Nameberry.com.

Kylie dhe Travis konfirmuan në shtator se po prisnin një vëlla tjetër për Stormin.

Muajin e kaluar një burim i tha Revistës People se çifti ishte i lumtur, pavarësisht se ende nuk jetonin së bashku.

“Kylie dhe Travis janë të lumtur së bashku. Ai është duke punuar në muzikë të re, por është gjithashtu shumë përreth Kyliet. Ata ende nuk jetojnë zyrtarisht së bashku, por bëjnë atë që funksionon më mirë për ta”, tha burimi pranë dyshes. /Telegrafi/

SHARE