Cineplexx sjell për herë të parë film anime në Kosovë

Për herë të parë në Cineplexx do të organizohet eventi Anime Night me premierën e filmit të ri One Piece Film: Red këtë të mërkurë me 3 nëntor ku do të ketë super-shpërblime për Cosplay.

One Piece Film: Red është rritur në një nga ekskluzivitetet themelore të anime moderne, tashmë është një nga filmat më të mëdhenj në historinë e kinemasë japoneze ku aktualisht ka një vlerësim prej 100% prej kritikëve të filmit në Rotten Tomatoes. Kinemaja më e madhe në vend Cineplexx, për këtë film, do të organizojë për herë të parë eventin Anime Night, ku do të ketë lojë shpërblyese për Cosplay si dhe skenografi me detaje të ndryshme nga filmi. Ky event do të mbahet në të dy kinematë e Cineplexx, në Prishtinë dhe në Prizren nesër më 3 nëntor.

Sa i përket ngjarjes së filmit, Uta – këngëtarja më e dashur në botë, zëri i së cilës është përshkruar si “jashtë kësaj bote” – është e njohur për fshehjen e identitetit të saj kur përformon. Tani, për herë të parë ndonjëherë, ajo do t’ia zbulojë botës veten në një koncert live. Me Marinën që po e shikon nga afër, vendi mbushet me fansat e Uta-së – duke përfshirë piratët e emocionuar dhe “Straw Hats” të udhëhequr nga Luffy, të cilët thjesht erdhën për ta shijuar atë – të gjithë presin me padurim zërin që e gjithë bota ka pritur të dëgjojë. Historia fillon me zbulimin tronditës se ajo është vajza enigmatike e Shanks.

Në kinemanë në Prishtinë si dhe në Prizren do të ketë lojë shpërblyese për Cosplay ku:

Vendi i parë do t’i fitoj 100€
Vendi i dytë do t’i fitoj 50€
Vendi i tretë do t’i fitoj 5 bileta në Cineplexx

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00.

SHARE