Koha Për të Përgatitur Dollma me Lakër të Bardhë – Më të Shijshmet e Traditës Shqiptare

Disa u thonë japrak, disa të tjerë dollma, por ka edhe akoma të tjerë që u thonë sarma me lakër të bardhë.

Të shijshme sa s’ka më, lakrat turshi të mbushura janë padyshim një ndër gatimet më fantastike shqiptare.

Të lehta e të plota në shije ashtu si edhe në përgatitje, ky është një ndër gatimet që nëse i ke përpara në tryezë vështirë se mund t’i rezistosh.

Është ndër recetat që ka fituar zemrën dhe oreksin e shqiptarëve prej shekujsh e shekujsh me radhë, trashëguar brez pas brezi duke vijuar edhe sot të ketë po të njëjtën shije e tërheqje ashtu si dikur.

AgroWeb.org u përcjell më poshtë recetën tipike me japrakë me lakër të bardhë, e thjeshtë për t’u përgatitur e për të kënaqur gjithë familjen me një vakt krejt të shijshëm.

Përgatitja Krejt Lehtë në Shtëpi  

Përbërësit

  • 1 lakër e plotë e bardhë
  • Gjysmë kg mish i grirë
  • Vaj ulliri
  • 2 kokrra qepe
  • 4 thelpinj hudhre
  • Dy filxhanë të vegjël me oriz
  • Piper i kuq
  • Piper i zi

Përgatitja

Ndajmë të gjitha gjethet e lakrës së bardhë nga kërcelli.

I pastrojmë me ujë të bollshëm dhe i vendosim në një tas.

Qepën dhe hudhrat i grijmë hollë përmes një thike të mprehtë.

Në një tigan hedhim vajin e ullirit dhe e vendosim në zjarr.

Hedhim qepët dhe hudhrat dhe i kavërdisim për pak minuta derisa volumi i tyre të bjerë. Në këtë moment i heqim nga zjarri.

Hedhim mishin e grirë në një tas, hedhim gjithashtu qepët dhe hudhrat e kavërdisura, hedhim orizin, piperin e kuq dhe pierin e zi bashkë me kripën.

I përzjejmë derisa të sigurohemi që masa është e njëtrajtshme.

Mbushja e Gjetheve të Lakrës së Bardhë

Pasi kemi gati mbushjen, nisim përgatitjen e dollmave.

Hapim një gjethe lakër, në qendër të saj vendosim një lugë me mbushjen e përgatitur.

Kthejmë anët e lakrës duke mbështjellë mbushjen e më pas e paketojmë në formën e rolesë.

Vijojmë kështu edhe me gjethet e tjera duke ruajtur tre të tillë për më vonë.

Pasi kemi përgatitur të gjitha roletë e japrakëve të mbushur, tre nga gjethet e lakrës turshi të lënë mënjanë, i grijmë hollë dhe i vendosim në tenxhere.

Mbi to nisim të vendosim me rradhë roletë e dollmave.

Pasi i kemi vendosur të gjitha, i spërkasim me tre lugë vaj ulliri dhe pas u hedhim ujë të nxhetë derisa të mbulohen.

Më pas, tenxheren e mbulojmë dhe dollmat i lëmë të zjejnë për rreth 45-50 minuta.

Në fund nëse preferoni mund t’i servirni me disa feta limoni të prera hollë sipër.

Japrakët me lakër të bardhë mund të shoqërohen me supa të lehta dhe sallata të stinës./AgroWeb.org

SHARE