KF “DEÇIQ” KUALIFIKOHET PËR HERË TË PARË NË GJYSMËFINALE TË KUPËS SË MALIT TË ZI

Klubit Fudbollistik “Deçiq” ka arritur sot një sukses historik duke u kualifikuar për herë të parë në gjysmëfinale të Kupës së Malit të Zi. Deçiqi vazhdoi me rezultate të shkëlqyera, duke mundur Sutjesken 1:0 në derbin e çerekfinalës, me një gol të shënuar nga mbrojtësi Adrijan Rudoviq. Me këtë rezultat u dëshmua se Deçiqi është i pamposhtur këtë sezon, dhe kjo kjo ishte ndeshja e pestë me radhë pa pësuar gol.

SHARE