Super kompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampionëve mes Liverpoolit e Realit: Diferencë e thellë

Real Madrid dhe Liverpool do të përballen me njëri-tjetrin në finalen e Ligës së Kampionëve më 28 maj, në Paris.

Los Blancos bënë mrekulli në përmbysjen e rezultatit ndaj Paris Saint-Germain, Chelseat dhe Manchester Cityt.

Por, rrugëtim të lehtë nuk pati as Liverpooli, e që parashikohet të jetë një finale e madhe në Paris.Lexo po ashtu:Dizajni i topit të finales së Ligës së Kampionëve nga adidas ka një kuptim special – shkronjat “мир”

Kompjuteri i FiveThirtyEight ka parashikuar fituesin e Ligës së Kampionëve për këtë edicion, derisa janë përqindje interesante.

Liverpooli është parashikuar si favoritë, duke iu dhënë një përqindje 36 për qind, ndërsa Real Madridi është parashikuar me 35 për qind.Lexo po ashtu:Ceferin tregon hapur për raportet me Real Madridin, para finales së Ligës së Kampionëve

Por, në botën e futbollit asgjë nuk mund të parashikohet, sidomos duke shikuar nga ecuria e madrilenëve në këtë sezon.

Mirëpo, nuk ka dyshim se do të jetë një finale e madhe, pasi dy skuadrat zhvillojnë lojë të bukur dhe me shumë shanse për gol. /Telegrafi/

SHARE