Dua Lipa tregon barkun e tonifikuar në një bluzë të shkurtër, teksa eksploron Irlandën

Dua Lipa dukej e pabesueshme teksa kishte vënë në pah barkun e saj të tonifikuar e veshur me një bluzë të hapur dhe pantallona të ngarkuara teksa eksploronte Irlandën të premten.

Këngëtarja 26 vjeçe, doli në skenë në ‘3Arena’ të Dublinit të mërkurën dhe të enjten mbrëma dhe që atëherë ka marrë pak kohë për të eksploruar vendin, shkruan DailyMail.

Shqiptarja hyri në Instagram për të ndarë me ndjekësit e saj një galeri fotografish për 82.4 milionë ndjekësit e saj teksa po ndiqte peizazhin mahnitës.

Ylli kishte veshur një bluzë të bardhë grafike me mëngë të gjata, me një jelek lëkure sipër.

Dua ajo vuri në pah linjat e saj të theksuara të trupit, ndërsa pozoi pranë një ujëvare.

Ajo kishte aksesorë një palë syze të mëdha të kuqe që binin në sy dhe i mbante gjërat e saj elementare në një çantë të zezë mbi supe.

Dua i kishte lidhur flokët e saj në dy gërsheta të gjata, të cilat binin në të dyja anët e shpatullave.

Ajo ndau me ndjekësit gjithashtu një video të dy deleve dhe qengjave teksa lëviznin përpara saj teksa po ecte në një kodër për të parë pamjen spektakolare.

Lipa shkroi në mbishkrimin e fotografive: “Duke eksploruar Irlandën”.

Dua përndryshe ka planifikuar të realizojë koncerte nëpër Mbretërinë e Bashkuar gjatë muajit të ardhshëm, duke përfunduar në Londër para se të niset për në Belgjikë për të udhëtuar në pjesën tjetër të Evropës.

Turneu ishte shtyrë më parë për shkak të COVID-19, me Duan e cila kishte ‘pritur kaq gjatë’ për të bërë rikthimin e saj ’emocional’ në skenë në Mbretërinë e Bashkuar.

Gjatë një interviste për The Sun, ylli tha se “kaq shumë kishte ndryshuar” që nga koha kur turneu i saj ishte menduar të zhvillohej, duke e përshkruar reagimin nga fansat e saj si “mirëseardhja më e mirë në shtëpi ndonjëherë”.

“Kemi pritur kaq shumë për të bërë këtë shfaqje, e zhvendosëm dhe e shtymë dhe më në fund jemi këtu”, tha Dua.

Turneu i Dua Lipës ishte shtyrë për dy vite radhazi shkaku i pandemisë së coronavirusit. /Telegrafi/

SHARE