Netflix nuk do të transmetojë pjesën ku Dave Chappelle u sulmua në mes të skenës në Hollywood Bowl

Një nga titujt më të mëdhenj që doli nga Festivali i parë vjetor ‘Netflix Is a Joke’ në Los Angeles ishte sulmi ndaj Dave Chappelle, por fansat nuk duhet të presin që ta shohin këtë në shërbimin e transmetimit.

Para se të fillonte festivali – i cili u zhvillua në vende të ndryshme në Los Angeles nga 28 prilli deri më 8 maj – Netflix e bëri të qartë se katër shfaqjet e shitura të Chappelle në Hollywood Bowl nuk po xhiroheshin për një speciale të ardhshme të Netflix.

Chappelle kishte kamerat e tij atje për të filmuar performancat e tij, sipas The Hollywood Reporter , të cilat po filmonin komedianin teksa ai përpunonte materiale të reja gjatë shfaqjeve.

Raporti shton se, ‘pamjet e xhiruara në mënyrë profesionale të sulmit ka të ngjarë të ekzistojnë’ dhe është e mundur që Netflix mund ta përdorë atë në një farë mënyre, shkruan DailyMail.

Megjithatë, nuk ka plane të menjëhershme për të përdorur pamjet e sulmit, i cili ndodhi të martën mbrëma.

Chappelle ishte në mes të setit të tij kur një burrë 23-vjeçar i quajtur Isaiah Lee, u hodh në skenë dhe sulmoi komedianin.

Ai u larguan shpejt nga Chappelle nga sigurimi dhe u mor në paraburgim nga zyra e Sherifit të Qarkut.

Ai u akuzua për një vepër penale të vetme për sulm me një armë vdekjeprurëse, pasi ai kishte një armë në çantën e tij, megjithëse nuk e përdori atë në Chappelle.

Lirimi me kusht i tij është caktuar në 30,000 dollarë, megjithëse më vonë u zbulua se Prokurori i Qarkut të Los Angeles, George Gascon refuzoi të akuzonte Lee për një krim.Lexo po ashtu:I njohur për shakatë me transgjinorët – Dave Chappelle sulmohet teksa performonte shfaqjen e Netflix në skenë

Në vend të kësaj, ai u akuzua për disa akuza për kundërvajtje, duke përfshirë posedimin e një arme me qëllim për të sulmuar, hyrjen e paautorizuar në zonën e skenës gjatë një shfaqjeje dhe kryerjen e një akti që vonon një ngjarje ose ndërhyn me një interpretues.

Festivali prezantoi 336 komike duke performuar 288 shfaqje në 35 ambiente në Los Angeles.

Ndërsa, “The Hall: Honoring the Greats of Stand-Up” do të debutojë më 19 maj, i cili nderon humoristët legjendar që kanë ndërruar jetë. /Telegrafi/

SHARE