TËRMET NË MAL TË ZI

Një tërmet me magnitudë më të vogël, tre ballë të shkallës Rihter, ka goditur sot Malin e Zi, njoftoi Instituti i Hidrometeorologjisë dhe Sizmologjisë. Më 28 mars 2022, në orën 14 e 24 minuta, Departamenti i Sizmologjisë pranë Institutit të Hidrometeorologjisë dhe Sizmologjisë regjistroi një tërmet të lehtë me epiqendër 10 km në perëndim të Kliçovës (Mali i Zi). Forca e këtij tërmeti në hipoqendër (pika e nxehtë) ishte 3.0 ballë të shkallës Rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në thellësinë 18 km.

SHARE