Qofte orizi me ton peshku

 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Vështirësia: E lehtë

Shumë praktike këto qofte dhe shoqëruar me një gotë verë janë mrekullia vetë!

Përbërësit

 • 1 gotë e gjysmë me oriz të zierë më parë
 • 2 vezë
 • 2 konserva të gatshme ton peshku
 • 4 lugë gjelle misër
 • 4 lugë gjelle miell
 • kripë
 • pak majdanoz dhe rigon.

Udhëzimet

 1. Në një tas të madh bashkoni orizin me vezët dhe i trazoni mirë.
 2. Shtoni pak kripë, rigon, misrat dhe tonin e peshkut.
 3. E trazoni mirë masën me duar.
 4. Në fund shtoni miellin dhe formoni me duar disa toptha të vegjël.
 5. Vendosini një e nga një në një tigan të skuqen .
 6. I shijoni të ngrohta.
SHARE