Motorola razr 2022 arrin në Evropë

Motorola Razr 2022 është telefoni rrotullues i gjeneratës së tretë të kompanisë me një ekran fleksibël.

Razr 2022 përmban një ekran me pamje të shpejtë 2,7 inç në pjesën e jashtme, i cili ofron njoftimet dhe informacionet më të rëndësishme. Kur hapet 2022, brenda është një ekran 6,7″ FHD+ P-OLED me një ritëm rifreskimi të ekranit deri në 144 Hz. Ka gjithashtu certifikim HDR10+ dhe mbështetje për gamë ngjyrash 100 për qind DCI-P3.

Motorola ka ridizajnuar mbajtëset e menteshave që e mbajnë ekranin të hapur në modalitetin Flex View, në mënyrë që ekrani të qëndrojë në këndin që përdoruesi dëshiron dhe t’i lejojë atij të punojë dhe të argëtohet ashtu siç e ka imagjinuar. Ekziston gjithashtu një opsion i ekranit të ndarë për të përdorur shumë aplikacione në të njëjtën kohë.

Në pjesën e përparme të kamerës, telefoni ka një sensor kryesor 50 MP me teknologji 2.0μm Ultra Pixel, duke siguruar ndjeshmëri 4 herë më të mirë në kushte me dritë të ulët dhe ka gjithashtu mbështetje OIS. Ekziston gjithashtu një kamerë 13 MP me kënd ultra të gjerë, si dhe një sensor Macro Vision që do të sigurojë që t’i afroheni 3,5 herë më shumë me atë që po fotografoni.

Kur keni nevojë për një ekran më të madh, hapni telefonin dhe përdorni kamerën 32 MP për selfie dhe video thirrje.

Telefoni mundësohet nga çipi Snapdragon 8+ Gen 1 i Qualcomm, së bashku me 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ruajtëse. Sistemi operativ është Android 12 me ndërfaqen e përdoruesit MyUX. /Telegrafi/

SHARE