Brenda rezidencës prej ku Kate Moss dha dëshminë në gjyqin Heard-Depp

Nga pikturat dramatike me vaj te një kopsht mahnitës, rezidenca e Kate Moss në Cotswolds është pikërisht ajo që do të prisnit nga supermodelja.

Kate, 48 vjeçe, e lindur në Britani, dje (e mërkurë) dha dëshmi ‘bombë’ në gjyqin Depp-Heard nga prona piktoreske e renditur e klasës II, ku ajo ka jetuar përgjithmonë që nga shpërngulja nga Londra në vitin 2021.

Duke dëshmuar nga shtëpia e saj në Gloucestershire, ajo i tha gjykatës se ish i dashuri i saj Johnny Depp kurrë nuk e shkelmoi, shtyu apo e hodhi poshtë shkallëve ndërsa ata ishin në një udhëtim në Xhamajka.

Kjo erdhi pasi Amber Heard i tha më parë gjykatës se kishte frikë se Depp do ta shtynte motrën e saj poshtë shkallëve gjatë një debati të dhunshëm pasi ai dyshohet se kishte bërë të njëjtën gjë me Moss.Lexo po ashtu:Kate Moss dëshmon në gjyqin Heard-Depp, mohon pretendimet e Amberit se Johnny e rrëzoi atë nga shkallët kur ishin në lidhje

Dhe ndërsa Kate është e famshme për jetën e saj private, ajo e ndërroi jetën e qytetit me vendin vitin e kaluar pasi shiti shtëpinë e saj në Londër dhe u zhvendos përgjithmonë në shtëpinë e saj të fshatit në Little Faringdon.

Kate më parë zbuloi se sa shumë e donte jetën në fshat, duke thënë për The Times: “Mund të bëni gjëra që nuk mund t’i bënit kurrë në qytet – duke fjetur jashtë, duke gatuar në zjarr, të gjitha ato gjëra që, duke u rritur në Croydon, unë nuk i kisha, e di?”.Lexo po ashtu:Kylie Jenner shokon fansat me çmimin e jastëkut të Pashkëve në rezidencën e saj me vlerë prej 33 milionë eurosh

“Është njësoj si të kesh një fëmijëri tjetër. Janë ato gjëra të thjeshta që e bëjnë jetën tuaj të bukur, apo jo?”.

Ndërkohë anëtarët e miqve dhe familjes së saj kanë ndarë një sërë fotosh të shtëpisë mahnitëse të supermodeleve – e cila përfshin një portret të Mbretëreshës dhe një dhomë të gjallë të lyer me të kuqe të thellë.Lexo po ashtu:Tani mund të qëndroni në një shtëpi pushimi me temë Harry Potter të kompletuar me tobogan të brendshëm

Supermodelja dihet se e ka blerë pronën më shumë se një dekadë më parë për mbi dy milionë euro, megjithëse deri vitin e kaluar, ajo e ndante kohën e saj mes Cotswolds dhe shtëpisë së saj në Londër.

Rezidenca e renditur e klasës II është në fshatin Little Faringdon, ku Kate u martua me burrin e saj Nikolai von Bismarck, 35 vjeç.Lexo po ashtu:Brenda vilës së filmit “House of Gucci” e cila mund të merret me qira

U zbulua vitin e kaluar Kate kishte vendosur të largohej nga Londra për një jetë të qetë në vend, duke mahnitur më të afërmit dhe më të dashurit e saj.

Vendimi i Kate për të shitur papritmas rezidencën e saj në Londrën Veriore erdhi si befasi për vajzën Lila, e cila ka kaluar më shumë se gjysmën e jetës së saj duke jetuar atje.Lexo po ashtu:Një shtëpi e ‘ngrirë në kohë’ me letër muri, qilima dhe perde të viteve të shtatëdhjeta, është në shitje për rreth 200 mijë euro

Ndërsa Kate është private për shtëpinë e saj, motra më e vogël Lottie ka ndarë një numër fotografish të pronës në faqen e saj në Instagram.

Modelja shkoi të qëndrojë me motrën e saj gjatë karantinës së parë të COVID-19 në vitin 2020 dhe postoi një numër fotografish të shtëpisë së saj të renditur në klasën II. /Telegrafi/

telegrafi

SHARE