VULAJ DHE RUDOVIQ FTOHEN TË LUAJNË PËR PËRFAQËSUESEN E MALIT TË ZI

Futbollistët e Klubit Deçiq Adrijan Rudoviq dhe Kristijan Vulaj ftohen në përfaqësuesën e Malit të Zi. Tashmë dy fudbollistë të KF Deçiq do të luajnë në përfaqësuesën A të Malit të Zi për ndeshjet e qershorit. Mbrëmë në stadiumin në Tuz është luajtur ndeshja e fundit për këtë sezon. Rezultati ishte barazim, ku në minuten e 32 golin e parë e shënoi futbollisti i Deçiqit Danillo Peshukiq, ndërsa erdhi barazimi në minutin e 50 ku Adnan Bashiq shënoi gol. Të rikujtomë, se të dielën, më 30 maj duke filluar në ora 20.30 KF Deçiq do të luajë për Kupën e Malit të Zi kundër KF Buduqnost.

SHARE