Talenti i fshehur i secilës shenjë të zodiakut

Kur bëhet fjalë për përcaktimin e tipareve të personalitetit të shenjës së zodiakut, shumë prej nesh kanë një farë njohurie themelore thjesht duke lexuar horoskopin.

Thënë kjo, ju ndoshta keni një ide mjaft solide të pikave të forta tipike, dobësive dhe tendencave të përgjithshme të shenjës suaj.

Nëse dëshironi të luani pikat tuaja të forta astrologjike në një nivel bazë, një mënyrë e thjeshtë për të filluar është të shikoni elementin e shenjës tuaj të zodiakut – i cili tregon se si shenja juaj lidhet dhe bashkëvepron me botën në një mënyrë të përgjithshme.Lexo po ashtu:Prapavija pranverore e Mërkurit do të ndikojë më shumë në këto shenja të zodiakut

Për shembull, ne e dimë që shenjat e zjarrit mund të fillojnë një festë, ndërsa shenjat e tokës priren të jenë më praktike dhe me mendje financiare. Shenjat e ajrit janë të talentuara kur bëhet fjalë për komunikimin dhe shoqërimin, ndërsa shenjat e ujit mund të kapin në mënyrë intuitive emocionet më delikate të njerëzve.

Lexoni më tej për të zbuluar talentin e fshehur të secilës shenjë të zodiakut, në mënyrë që të filloni ta përdorni aftësinë tuaj sekrete kozmike:

Dashi (21 mars – 19 prill): Zotësia fizike

Personat e shenjës së dashit njihen për personalitetet e tyre kokëfortë dhe aftësitë e tyre të guximshme drejtuese. Por a e dini se Dashi ka të ngjarë t’ju lë prapa në një lojë sportive apo sfidë fizike gjithashtu? Dashi është shenja e sunduar nga Marsi, i cili është planeti i aktivitetit fizik i ushqyer me adrenalinë. Ky ndikim e ngarkon Dashin me forcën, qëndrueshmërinë dhe avantazhin e energjisë së lartë të nevojshme për të shkëlqyer kur bëhet fjalë për sporte konkurruese ose aktivitete fizike.

Demi (20 prill – 20 maj): Punimi në kuzhinë

Demi është i njohur për të qenë i besueshëm, i qëndrueshëm dhe i vendosur për të bërë gjërat në mënyrën e tij. Por si një shenjë e ndjeshme e tokës, e cila gjithashtu ndodh të drejtohet nga planeti Venus i dashuruar me luksin, Demi është gjithashtu shenja që shijon shumë kënaqësitë e pesë shqisave. Kjo do të thotë që gjithmonë mund të mbështeteni te një Dem që të jetë në gjendje të gatuaj diçka të shijshme në kuzhinë. Pavarësisht se çka do të shërbejnë, personat e shenjës së Demit natyrisht dinë se si të trajtojë shqisën e shijes.

Binjakët (21 maj – 20 qershor): Kurioz për detajet më të vogla

Binjakët janë shenja e sunduar nga Mërkuri, i cili është planeti i informacionit – dhe ndikimi është pjesë e asaj që i bën Binjakët kaq natyrshëm kuriozë. Binjakët gjithmonë bëjnë pyetje dhe kërkojnë gjëra, dhe ata lehtë mund të përballojnë edhe faktet më të errëta dhe të rastësishme që hasin.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik): Krijimi i hapësirave komode

Shumë prej nesh i njohin Gaforret si të ndjeshëm, ushqyes dhe ndoshta pak të lëkundur në disponim. Por kjo është një shenjë kardinale, që do të thotë se ata janë udhëheqës natyralë që dinë të marrin iniciativë dhe të krijojnë gjëra. Thënë kjo, një nga talentet e tyre të fshehura është aftësia për të krijuar hapësira të sigurta që i bëjnë njerëzit të ndihen super rehat. Gaforret intuitivisht dinë si të vendosin tonin emocional për një bisedë zemër më zemër që do t’i bëjë njerëzit të dinë se mund të bëhen të prekshëm.

Luani (23 korrik – 22 gusht): Blerja e dhuratave më të mira

Personat e shenjës së Luanit janë më shumë se të lumtur të dhurojnë pozitivitet duke dhënë disa nga dhuratat më bujare dhe joshëse që mund të ëndërroni. Si shenjë e sunduar nga dielli, Luanët kanë të gjitha cilësitë diellore për të qenë të ngrohtë dhe bamirës – kështu që ka kuptim që këto shenja të zjarrta zjarri të jenë të talentuara kur bëhet fjalë për dhurata. Ata nuk kanë frikë të kalojnë lart me praninë ose dhuratat e tyre, prandaj sigurohuni t’i ftoni ata në festën tuaj të ardhshme të ditëlindjes.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator): Ballafaqimi me ndryshimet e papritura si një profesionist

Virgjëreshat shpesh janë stereotip si të organizuara në mënyrë të përsosur dhe tepër të vëmendshme ndaj detajeve dhe logjistikës – gjë që shpesh është e vërtetë! Por asnjëherë nuk duhet ta anashkalojmë talentin e Virgjëreshës për të qenë në gjendje të qëndrojnë fleksibël dhe të adaptueshëm përballë kthesave të papritura. Virgjëreshat janë një nga shenjat e ndryshueshme të zodiakut, gjë që i bën ata më të gatshëm për të përqafuar ndryshimin.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor): Duke luajtur mbles

Peshorja është shenjë e partneritetit, e cila nuk është për t’u habitur duke pasur parasysh se ata drejtohen nga planeti i romancës Venus. Por Peshoret nuk janë vetëm të talentuar kur bëhet fjalë për flirtim dhe rënie në dashuri. Ata janë gjithashtu mblesëri të talentuar çuditërisht. Peshoret gjithmonë kërkojnë harmoni, kështu që ata kanë një aftësi për të gjetur personalitete që do të përshtatën mirë së bashku dhe do të ekuilibrojnë njëri-tjetrin.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor): Një zbulues i gënjeshtrave njerëzore

Akrepat janë një nga shenjat më të forta emocionale të zodiakut, por duke pasur parasysh pjesën e jashtme të tyre, shpesh është e vështirë të lexosh se çfarë po mendojnë. Sidoqoftë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet kur tabelat kthehen. Këto shenja uji tepër intuitive priren të jenë vëzhgues të qetë dhe të zgjuar, kështu që kuptimi i gjendjeve shpirtërore, gjuhës së trupit, madje edhe sekreteve të të tjerëve u vjen natyrshëm. Mos u mundoni të tërhiqni shpejtë një Akrep, sepse ka shumë të ngjarë që tashmë kanë kuptuar lojërat tuaja.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor): Gjithmonë në këmbët e tyre

Nëse keni takuar ndonjëherë një Shigjetar, atëherë e dini që ata janë aventurierë që nuk kanë frik për të rrezikuar. Por talenti i vërtetë i fshehur i një Shigjetari është aftësia e tyre për t’u kthyer në këmbë, madje edhe në rrethanat më të vështira. Kjo ndoshta falë faktit se planeti i tyre sundues është Jupiteri, i cili shoqërohet me fat të mirë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar): Mënyra sarkastike e humorit

Këto shenja toke me mendje praktike në të vërtetë kanë një sens të mprehtë të humorit që mund të mos e keni pritur. Sigurisht, mund të jetë e thatë si një kockë dhe të pikojë sarkazëm, por qëndrimi i pakuptimtë i Bricjapit dhe vëzhgimet pragmatike i bëjnë ato një nga shenjat më të talentuara komike të zodiakut. Asnjëherë mos e nënvlerësoni aftësinë e një Bricjapi për të krijuar një shaka sarkastike.

Ujori (20 janar – 18 shkurt): Vendos trendet aksidentalisht

Ujori është një nga shenjat më inovative dhe shoqërore të zodiakut. Kjo është arsyeja pse është interesante që kjo shenjë ajri ka një talent të fshehur për të nuhatur trendet e ardhshme para se të hyjnë në rrjedhën kryesore. Ujori është shenja e lidhur me shpikjet, që do të thotë se ata natyrshëm futen në vetëdijen kolektive dhe shpesh zbulojnë gjënë tjetër të madhe para se ta bëjë dikush tjetër.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars): Gjetja e anës së mirë në gjithçka

Peshqit janë një nga shenjat e ujit të drejtuara nga emocionet, e cila u jep atyre një reputacion për të qenë gjithmonë të thellë në ndjenjat e tyre. Por kjo energji sentimentale nuk do të thotë se ata janë të lumtur ose të trishtuar. Në fakt, talenti i fshehur i Peshqve është se janë një nga shenjat më idealiste të zodiakut. Peshqit drejtohen nga planeti ëndërrues i Neptunit, i cili u lejon atyre të shohin lehtë botën pozitivisht. Pavarësisht se sa e thellë dhe e errët ndihet një situatë, Peshqit janë në gjendje të shohin gotën gjysmë të mbushur. /Telegrafi/

SHARE