INSTITUTI: 206 RASTE TË REJA, 2 VIKTIMA

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë regjistruar 206 raste të reja me koronavirus, ndërsa dy persona kanë vdekur, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik të Malit të Zi. Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga infeksioni COVID-19 në Mal të Zi që nga fillimi i pandemisë është 2,674. Deri në orën 15:00 u raportua shërimi i 326 pacientëve.Duke marrë parasysh të gjitha rastet e reja të zbuluara si dhe numrin e të shëruarve, numri i përgjithshëm i rasteve aktualisht aktive me COVID-19 në Mal të Zi është 1,758.

SHARE