INSTITUTI: 290 RASTE TË REJA POZITIVE ME KORONAVIRUS

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP) kanë përfunduar analizën PCR të 862 mostrave për koronavirusin e ri dhe regjistruan 290 raste të reja pozitive të infeksionit. Gjithashtu u raportuan pesë vdekje, njoftoi ISHP. “Në 24 orët e fundit, është raportuar shërim në 184 pacientë,” shtuan ata në një deklaratë. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive COVID19 në Mal të Zi aktualisht është 3,549.

SHARE