E kaltra është ngjyra e bukurisë së nëntorit

Pas muajsh ku triumfuan ngjyrat e ngrohta dhe mbështjellëse tipike të vjeshtës, nëntori hap derën për një ngjyrë intensive dhe të thellë, të kaltrën.

Një nuancë e nënvlerësuar shpesh në makijazh që i referohet në mënyrë të pashmangshme viteve 80, por që sot propozohet me një çelës të rafinuar dhe elegant.

E kaltra e vjeshtës 2022 ngjyros thonjtë në mënyrë të sofistikuar, duke luajtur me përfundime të ndritshme dhe brilante që ndriçojnë manikyrin.

Provoni kontrastet e përfundimit për një manikyr minimal dhe thelbësor ose dekorimet lineare dhe gjeometrike të bëra me smalt blu në një bazë rozë dhe delikate.

Ngjyrat ideale të smaltit variojnë nga bluja e mesnatës, intensive dhe e errët, në blunë elektrike dhe mbretërore të ndritshme. /KP/

SHARE