Rihanna planifikon të degëzojë perandorinë e saj të modës Fenty me lansimin e ardhshëm të linjës së kujdesit të flokëve

Rihanna aktualisht po planifikon të lansojë një linjë për kujdesin e flokëve nën markën e saj Fenty.

Lajmi për 34-vjeçaren u raportua nga disa burime të enjten dhe Billboard vuri në dukje se kompania e saj, Roraj Trade, LLC, depozitoi dy aplikime për Fenty Hair në Zyrën e Patentave dhe Markave të Shteteve të Bashkuara të premten e kaluar.

Media vuri në dukje se koleksioni i ardhshëm i këngëtares do të përfshijë aksesorë të tillë si shirita flokësh, kapëse, fjongo, paruke, kaçurrela, karfica, furça, krehër dhe më shumë.

Shumë nga fansat e Rihannas shprehën emocionet e tyre për lansimin e ardhshëm të Fenty Hair në platforma të ndryshme të mediave sociale.

Lexo po ashtu:Rihanna shihet e veshur në mënyrë sportive dy muaj pas lindjes

Këngëtarja nuk ka bërë ende asnjë koment publik për sipërmarrjen e saj të re të biznesit.

Krijuesja e hiteve, Robyn Rihanna Fenty, më parë e kishte markuar mbiemrin e saj për përdorim komercial në fillim të viteve 2010.

Ajo vazhdoi të lansojë zyrtarisht linjën e saj të kozmetikës, Fenty Beauty, me sukses të gjerë në 2017.

Marka u bë gjithashtu objekt lavdërimi për gamën e saj të gjerë të nuancave që kujdesen për një mori nuancash të lëkurës.

Lexo po ashtu:Rihanna bëhet zyrtarisht miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna vazhdoi të hapi një shtëpi mode me emrin Fenty në 2017, megjithëse u mbyll vitin e kaluar.

Ajo më vonë lëshoi ​​një markë të brendshmesh, Savage X Fenty, e cila u bë shumë e suksesshme me debutimin e saj. /Telegrafi/

SHARE