Patëllxhanë Të Mbushur

Përbërësit

3 patëllxhanë

Vaj ulliri

1 qepë

2 speca

300 g mish viçi të grirë

Xhenxhefil

Qimnon

Majdanoz

250 g pure domatesh

150 ml ujë

120 g mocarela

50 g djathë kaçkavall i grirë

Kripë dhe piper për shije

Përgatitja

Qëroni patëllxhanët, më pas i spërkasni me vaj dhe kripë.

Piqini në furrë në 180° për 25-30 minuta.

Prisni imët qepën dhe e skuqeni në një tigan me pak vaj.

Shtoni gjithashtu specat e prerë në copa të vogla, kripë, piper, hudhrën dhe mishin e grirë.

Jepini shije me xhenxhefil, qimnon dhe koriandër.

Gatuajini për 6-7 minuta, më pas shtoni majdanoz të grirë dhe 50 g nga pureja e domateve.

Shtoni 200 ml ujë dhe gatuajini edhe për 15 minuta të tjera.

Në një tavë për pjekje hidhni purenë e mbetur të domateve dhe 50 ml ujë.

Spërkateni tavën me pak kripë dhe vendosni aty patëllxhanët .

Pritini në mënyrë gjatësore dhe mbushini me përzierjen e mishtit të grirë.

Më pas spërkatini me mocarela dhe djathë të grirë.

Piqini në 180° për rreth 30 minuta.

SHARE