DEÇIQI FITON KUNDREJT RUDARIT 4:1

Skuadra e Deçiqit ka arritur që ta mposht Rudarin në ndeshjen e mbrëndshme me rezultat të thellë 4:1. Në epërsi skuadrën e Deçiqit e kaloi që në minutën e 10-të sulmuesi Ilir Camaj. Në formë mjaftë të mirë në këtë ndeshje ishte Kristjan Vulaj i cili arriti të shënojë dy gola në minutën e (37min, 58min) si dhe Angjello Rudoviq i cili në minutën e 43 shënoi nga goditja e lirë. Deçiqi vazhdon të mbetet në vend të dytë në tabelë me dy pikë më pak se lideri Podgorica.

SHARE