419 RASTE TË REJA DHE 4 VIKTIMA

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1369 testime për Covid 19, nga të cilët 419* kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar 4 viktima nga sëmundja. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 741 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8,337, prej të cilëve 123 në komunën e Tuzit.

SHARE