Daily Archives: 2 Shtator, 2023

MBRËMË U SHËNUA 1 SHTATORI – DITA E KOMUNËS SË TUZIT

Mbrëmë, në oborrin para ndërtesës së Komunës u mbajt ceremonia solemne, në nder të 1 shtatorit - Ditës së Komunës së Tuzit. 

MILLATOVIQ TAKOHET ME PËRFAQËSUES TË LQ URA, SD, PPS, IQK

Në vazhdim të konsultimeve me subjektet politike në lidhje me zgjedhjen e mandatarit për përbërjen e Qeverisë së 44-të të Malit të...

NËNSHKUHET MEMORANDUMI I MIRËKUPTIMIT PËR NJË RESORT EKSKLUZIV TURISTIK NË MAVRIJAN

Kryeministri Dritan Abazoviq nënshkroi një Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë, Komunës së Ulqinit dhe Al Shidi Group për mundësinë e zhvillimit të kompleksit...

QTD: NUMRI I BANORËVE TË MALIT TË ZI ËSHTË NË RËNIE QË NGA VITI...

Popullsia totale e Malit të Zi ka rënë me 0.34 për qind në vitin 2021, për shkak të rritjes së vdekshmërisë gjatë...

TELEFERIKU “KOTORR-LOVQEN” DO TË NISË MË 14 GUSHT

Teleferiku "Kotorr-Lovqen" për përdorim komercial do të hapet më 14 gusht, tha kryetari i Komunës së Kotorrit, Vlladimir Jokiq.

LARGIMI I KRYETARËVE SHQIPTARË NË KOSOVË, I HAPET RRUGA ZGJEDHJEVE TË REJA NË VERI

Qeveria e Kosovës ka nisur procedurat ligjore për të mundësuar shkarkimin e kryetarëve të komunave veriore nga detyre përmes peticionit.

PAPA I BËN THIRRJE EVROPËS TË VEPROJË SI ‘PAQEBËRËSE’ NË UKRAINË

Papa Françesku i bëri thirrje Evropës që të veprojë si “urë dhe paqebërëse” që t’i jepet fund luftës në Ukrainë.

RUSIA DREJT RIKTHIMIT NË MARRËVESHJEN E GRURIT? SHBA: KA SINJALE PËR NJË VEPRIM TË...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë një dritë jeshile për mundësinë e rikthimit të Rusisë në marrëveshjen e grurit, kjo për...

IRANI ‘MBYLLET’ PËR DY DITË / ‘MOS DILNI NGA SHTËPITË’, I NXEHTË PËRVËLUES

Irani njoftoi se e mërkura dhe e enjtja e kësaj jave do të jenë ditë pushimi për shkak të valës së paprecedentë...

Qofte me Kungull Vere – Të Lehta Plot Shije Fantastike

Me shije të veçantë dhe të lehtë. Receta më e mirë për të shijuar gatimet e verës. Mjaftojnë pak përbërës për të...

LAJME NGA MALËSIA

TË NDRYSHME