Juventusi mendon për ndryshime në stafin e trajnerëve, Allegri nuk duket në rrezik

Sipas Sky Sport Italia, e ardhmja e Massimiliano Allegrit te Juventus nuk është e pasigurt, por klubi mund të ndryshojë një pjesë të stafit të tij për sezonin 2022-2023.

Zonja e Vjetër është eliminuar nga Liga e Kampionëve për të tretin sezon radhazi, që në raundin e parë të eliminimit direkt dhe aktualisht është shtatë pikë prapa liderit të Serisë A, Milanit.

Edhe pse trajneri ka këmbëngulur se sezoni i Bianconerëve nuk ka qenë katastrofik, klubi mund të ndryshojë një pjesë të stafit të tij trajnues në fund të sezonit.

Sipas Sky Sport Italia, drejtorët e klubeve po konsiderojnë disa ndryshime pas eliminimit të tyre në Ligën e Kampionëve nga Villarreal, por pozicioni i Allegrit nuk është nën shqyrtim.

Trajneri italian nënshkroi një marrëveshje katërvjeçare me vlerë 9 milionë euro në sezon, duke u rikthyer në Allianz Stadium dy vjet pas shkarkimit të tij.

Juventusi është ende në garë për të fituar Kupën e Italisë pasi mposhti 1-0 Fiorentinën në “Artemio Franchi” në ndeshjen e parë të gjysmëfinaleve.

Drejtuesit e Milanit dhe Interit, Stefano Pioli dhe Simone Inzaghi ende i konsiderojnë Bianconerët kandidatë për Scudetton, por Allegri ka thënë vazhdimisht se ekipi i tij nuk mund ta fitojë titullin këtë sezon. /Telegrafi/

SHARE