Si të bëni qumësht të kondensuar në më pak se pesë minuta?

Qumështi i kondensuar është një shtesë e zakonshme për disa ushqime dhe nuk mund të gjendet kaq lehtë në shitje

Për fat të mirë, mund të bëhet në shtëpi me vetëm katër përbërës, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 100 gramë qumësht pluhur,
– 50 gramë sheqer pluhur,
– 1 lugë çaji gjalpë,
– 65 ml ujë të ngrohtë.

Përgatitja:

1. Shkrini gjalpin në mikrovalë ose në shporet elektrik.

2. Në një blender përziejini gjalpin e shkrirë, ujin e ngrohtë, sheqerin pluhur dhe qumështin pluhur.

3. Përziejini derisa të përftoni një masë uniforme. Ruani në frigorifer me ngrirje të thellë.

/Telegrafi/

SHARE