TERMET NË MAL TË ZI, EPIQENDRA NË ULQIN

Tërmeti me fuqi 4,2 shkallë të Rihterit, lëkundi pjesën më të madhe të Malit të Zi.

Sektori për sizmologji të Entit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji njoftoi se në ora 14:47 u regjistrua tërmeti me fuqi të ulët me epiqendër tre kilometra në juglindje nga Katërkolla.

Tërmeti nuk shkaktoi dëme materiale në zonën e epiqendrës.

SHARE