Letrat që Beckham mori nga përndjekësja që besonte se ishte e dashura dhe nëna e vajzës së tij: Më ke borxh, David

Të qenit personazh i famshëm sjell edhe rreziqe, pasi ka fansa që kalojnë çdo kufi dhe madje thyejnë barrierat e privatësisë. Kështu ndodhi me David Beckham.

Në muajin mars të këtij viti, u publikua lajmi se ish-ylli i Manchester Unitedi po përballej me një betejë ligjore kundër Sharon Bell, një grua 58 vjeçare e cila është akuzuar për ngacmimin e legjendës së Anglisë dhe vajzës së tij më të vogël, Harper Seven.

Pavarësisht se u akuzua, Sharon nuk është përballur me një gjyq penal, sepse vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Siç ka raportuar Daily Mail, ajo ka mundur të paraqitet me video-konferencë në Gjykatën e Kurorës së Westminsterit. Bell besonte se ishte në një lidhje me Beckham dhe se ish-lojtari dhe gruaja e tij, Victoria, i kanë borxh para. Ajo gjithashtu pretendoi se Harper ishte vajza e saj.

(Foto: Instagram/davidbeckham)

Beckham pranoi tri letra nga përndjekësja e tij

David ka thënë se nuk e njihte Sharonin dhe se ndihej i kërcënuar.

“Ndjeva sikur gjuha në letër po përshkallëzohej dhe po bëhej më emocionale dhe kërcënuese për mua dhe familjen time dhe kjo më shqetësoi”.

“Shkronjat po bëheshin gjithnjë e më kërcënuese dhe padyshim se ajo femër e dinte se ku jetoja”, kishte thënë ai.Lexo po ashtu:Sipas kirurgut estetik, këta meshkuj të famshëm kanë fytyra të përsosura shkencërisht

(Foto: Instagram/davidbeckham)

Gjatë gjykimit, u lexuan disa letra që Beckham mori nga Bell:

E kam marrë adresën tuaj nga një agjenci detektivësh, shpresoj të mos keni problem.

“Kam ndjenja për ty, David. Victoria më ka borxh disa para, David, pasi ajo tha se e ka vjedhur llogarinë time bankare prej vitesh, gjë që nuk është e mirë. Unë do ta vlerësoja nëse ajo nuk do të ishte aty.

Unë thjesht dua të flas me ty. Ma ke borxh këtë, David.

P.S. Do të doja të isha me ty kur të bësh trurin operacion dhe të vendosësh disa qeliza të reja të trurit.

Miku juaj Tom Cruise më ka mërzitur vërtet, David.

(Foto: Instagram/davidbeckham)

Bell, e cila pretendonte se ishte e dashuruar me ish-futbollistin që në fëmijëri, dërgoi një letër tjetër për të kërkuar lejen e Beckham për të shkuar në shtëpinë e tij për një bisedë.Lexo po ashtu:David dhe Victoria Beckham zbarkojnë në brigjet e Kroacisë me fëmijët e tyre për pushimet e verës

Të lutem të jesh aty, përndryshe dikush do të shkojë te mediat dhe do të thotë që të dy keni numrat e mi të xhirollogarisë.

Tani kjo nuk do të dukej mirë, pasi ju keni një OBE (Urdhri i Perandorisë Britanike).

Ti më ke thënë se nëse të shkruaj fillimisht dhe jam e paarmatosur (që do të jem), atëherë mund të vij për një bisedë dhe një çaj (Earl Grey është çaji im i preferuar).

Me të vërtetë dua të bisedoj me ty, kështu që të lutem, a mund të vij për një bisedë.

/Telegrafi/

SHARE