Shqipëria luan pa gola ndaj Estonisë në ndeshje miqësore

Është mbyllur pa gola (0-0) ndeshja miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Estonisë që u zhvillua në Air Albania.

Kuqezinjtë ishin të lirë në datën e sotme (e hënë), pasi e kishin të caktuar të luanin me Rusinën në Ligën e Kombeve – takim që është anuluar.

(Foto: Facebook/FSHF)

Kuqezinjtë ishin të lirë në datën e sotme (e hënë), pasi e kishin të caktuar të luanin me Rusinë në Ligën e Kombeve – takim që është anuluar.

Në këtë sfidë, përzgjedhësi Edy Reja vendosi t’u jepte mundësi për të luajtur disa futbollistëve që kanë pasur pak minutazh ose që nuk janë aktivizuar.

(Foto: Facebook/FSHF)

Me gjithë iniciativën dhe dëshirën për të realizuar, vendasit nuk e gjetën rrjetën në fraksionin e parë të lojës.

Me gjithë ndryshimet që i bëri trajneri në gjysmën e dytë, as në këtë periudhë skuadra nikoqire nuk arriti të shënonte. /Telegrafi/

SHARE