Ziyech kërkon largimin nga Chelsea, pas interesimit të Milanit

Sulmuesi maroken, Hakim Ziyech mbetet i frustruar me situatën e tij te Chelsea dhe dëshiron të largohet.

Ziyech, i cili nuk është zgjedhja e parë nën menaxherin Thomas Tuchel, nuk dëshiron të qëndrojë në klub përtej këtij afati kalimtar.

Chelsea është i zënë me transferimet e ardhshme, pasi synon Pierre-Emerick Aubameyang dhe Frenkie de Jong nga Barcelona.

Lexo po ashtu:Milani rikthehet në bisedime me Chelsean për Ziyech

Megjithatë, sipas Evening Standard, Ziyech dëshiron të lejohet të largohet, me Milanin që ruan interesin më të madh për shërbimet e tij.

Ai e di se me nënshkrimin e verës, Raheem Sterling, si pjesë e skuadrës, ai do të ketë më pak kohë në lojë se sezonin e ardhshëm, edhe pse Romelu Lukaku dhe Timo Ëerner janë larguar.

Callum Hudson-Odoi dhe Christian Pulisic po mendojnë gjithashtu për të ardhmen e tyre. /Telegrafi/

SHARE