Threads thyen rekorde/ Arrin 100 milion përdorues, bëhet aplikacioni me rritjen më të shpejtë të të gjitha kohërave

July 5, 2023, Brazil. In this photo illustration, the Threads logo is displayed on a smartphone screen. Threads is the new social network and messaging app from Meta Platforms

“Twitteri i Meta-s”, aplikacioni i ri Threads , po thyen rekorde pasi arriti 100 milionë përdorues në më pak se një javë pas lançimit të tij, duke u bërë aplikacioni me rritjen më të shpejtë të të gjitha kohërave.

Threads arriti një numër rekord të hënën në mëngjes, sipas një gjurmuesi të lidhur, ndërsa aplikacioni i mëparshëm me rritjen më të shpejtë ishte ChatGPT i OpenAI . Megjithatë, kësaj faqeje të veçantë iu deshën dy muaj për të arritur 100 milionë përdorues. Threads, i cili  u lancuan të mërkurën e kaluar, u deshën vetëm disa ditë për të arritur të njëjtin numër.

Shefi ekzekutiv i Meta, Mark Zuckerberg postoi një sërë përditësimesh gjatë këtyre ditëve, duke thënë se rritja ishte “shumë përtej pritshmërive.

“Arritëm dy milionë në dy orë dhe dhjetë milionë në shtatë orë”, tha ai.

Twitter kishte 229 milionë përdorues aktivë mujorë në maj 2022, sipas një përditësimi të bërë përpara se Elon Musk ta blinte atë në fund të vitit të kaluar.

SHARE