Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Ky material me shkëlqim të veçantë ka zënë vend të veçantë në botën e modës prej shekujsh.

Sot është i dëshirueshëm në mbrëmje, me të do të keni nevojë për sa më pak bizhuteri, sepse është i fuqishëm në çdo edicion.

Ka disa trashësi të satenit – më i hollë është zakonisht për fustanet, pak më i trashë shkon për kostumet dhe çantat.

Karakterizohet nga ndjesia e tij luksoze, kjo është arsyeja pse shpesh është i domosdoshëm në koleksionet e mbrëmjes, transmeton Telegrafi.

Veshja e frymëzuar në formë korseje është një përzierje e përsosur e stilit tradicional dhe modern.

Pjesa e sipërme prej sateni na kujton vitet tetëdhjetë, e ka edhe atë ngjyrën efektive.

Takat me dekorime do të lartësojnë çdo veshje mbrëmjeje.

Një bluzë saten është e mirë për zyrën dhe me disa bizhuteri të lezetshme bëhet një bukuri e mbrëmjes.

Fundi i këtij stili ka kohë që sundon skenën, forma midi është më e kërkuara.

Kostumi ka një anë të stilit me diell, është shumë i rrjedhshëm dhe i rehatshëm. /Telegrafi/

SHARE