Omëletë me banane

Omëletë me banane në mëngjes dhe dita nis ëmbël!

Përbërësit

  • 1 banane
  • 2 vezë
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 2 lugë gjelle miell
  • 2 lugë gjelle pana
  • 1 lugë gjelle vaj.

Udhëzimet

  1. Shtypni bananet me pirun dhe i kaloni në një enë. I shtoni vezët e rrahura, miellin, panën dhe pak kripë.
  2. I trazoni mirë dhe i kaloni në tiganin e nxehur, ku keni shtuar më parë vajin dhe gjalpin.
  3. E lini omëletën të skuqet mirë nga të dyja anët.
  4. Ju bëftë mirë!
SHARE