Chris Evans shpallet ‘mashkulli më i pashëm’ për vitin 2022

Aktori i “Captain America”, Chris Evans, fitoi titullin e revistës People për vitin 2022 “Mashkulli më seksi i gjallë”.

Lajmi u bë i ditur të hënën me njoftimin se ylli amerikan ka zënë kopertinën e këtij viti.

41-vjeçari ia mori kurorën kampionit dhe shokut të tij të vitit të kaluar “Avenger”, Paul Rudd.

Chris Evans shpallet ‘Mashkulli më i pashëm për vitin 2022’

Evans u përfol se e kishte fituar titullin vitin e kaluar përpara se Rudd të shpallej zyrtarisht.

Ylli i “The Grey Man” i tha People se pret që miqtë e tij ta ngacmojnë për titullin, ndërsa e ëma do të kënaqet me titullin e ri të djalit të saj.

Chris Evans shpallet ‘Mashkulli më i pashëm për vitin 2022’

“Vërtet kjo do të jetë vetëm një pikë ngacmimi”, tha Evans në një intervistë me People. “Është gati për ngacmim”.

“Mamaja ime do të jetë shumë e lumtur”, tha ai. “Ajo është krenare për gjithçka që bëj, por kjo është diçka për të cilën ajo mund të mburret me të vërtetë”.

Chris Evans shpallet ‘Mashkulli më i pashëm për vitin 2022’

Nëna e tij, Lisa, i tha People se nuk ishte aspak e befasuar se djali i saj i pashëm u konsiderua si ‘Mashkulli më seksi i gjallë’.

Evans u bë i famshëm me rolin e tij si superheroi Johnny Storm në dy filma “Fantastic Four” të lëshuar në 2005 dhe 2007. /Telegrafi/

Chris Evans

SHARE