Omëletë e Shijshme me Fruta

AgroWeb sjell për ju një mënyre të shëndetshmë dhe më një shije fantastike për ta rritur nivelin e mëngjesit tuaj!
Omletë me dardhë të karamelizuar, gorgonzola, pançetë dhe arra Balancimi i përbërësve të ëmbël dhe të kripur janë diçka që duhet ta provoni menjëherë!

Do t’ju nevojiten

  • 1 lgj gjalpë
  •  1 lgj sheqer kaf
  •  1 dardhë e qëruar dhe e prerë në copa të mëdha
  •  1 fletë pançetë
  •  2 vezë
  •  1 lgj arra të shtypura

Përgatitja

Shkrini gjalpin në një tigan që nuk ngjit Shtoni sheqerin dhe gatuajeni derisa të formojë flluska Shtoni dardhën dhe kauardiseni për 5 minuta derisa të zbutet Uleni nxehtësine, therrmoni gorgonzolën dhe pançetën mbi tigan, derisa djathi të shkrihet pakHidhini vezët në tigan dhe i lini të te mpiksen për rreth 2-4 minuta Vendoseni omletën në një pjatë dhe e servirni disa kokrra arra sipër. Ju sugjerojmë ta provoni shpejt këtë recetë kaq të thjeshtë dhe të shijshme./AgroWeb.org

SHARE