Tri shenjat më simpatike të zodiakut, sipas astrologëve

Njerëzit më simpatikë kanë aftësinë për të tërhequr të tjerët drejt tyre. Ata duket se dinë të gjitha fjalët e duhura për të thënë për t’ju mbajtur në anën e tyre, ata priren të krijojnë miq lehtësisht dhe ka vetëm diçka në ta që është kaq e pëlqyeshme.

Ata kanë atë lloj personaliteti ndaj të cilit nuk mund të jesh i zemëruar për një kohë të gjatë. Edhe pse të gjithë mund të mësojnë se si të jenë më simpatikë dhe karizmatikë, disa njerëz janë natyrshëm të tillë falë grafikut të tyre të lindjes.

Astrologët thonë se shenjat më simpatike të zodiakut e marrin këtë tipar nga planeti i tyre sundues.Lexo po ashtu:Shenjat e zodiakut që pritet të kenë më shumë para këtë verë

“Për hijeshi, ne shikojmë nga Venusi , planeti i koketës dhe bukurisë”, thotë Clarisse Monahan, astrologe. Shenjat që drejtohen nga Venusi, si Demi dhe Peshorja , priren të kenë hirin, sharmin dhe aftësinë e Venusit për të flirtuar edhe nëse e shprehin atë në mënyra të ndryshme.

Si një shenjë ajri, Peshorja e shpreh sharmin e tyre në një mënyrë shumë elegante dhe elokuente, ndërsa Demi tokësor e shpreh atë në mënyrë më sensuale. “Peshorja është më e aftë për të qenë simpatike në situata publike dhe sociale, ndërsa sharmi i Demit shfaqet përmes takimeve intime”, thotë Monahan.Lexo po ashtu:Tri shenjat më miqësore të zodiakut, sipas astrologëve

Me këta faktorë në mendje, këto janë shenjat më simpatike të zodiakut, sipas astrologëve:

Demi

Binjakët

Peshorja

/Telegrafi/

SHARE