Drake dhe 21 Savage lansojnë albumin e përbashkët “Her Loss”

Dy reperët e njohur Drake dhe 21 Savage kanë publikuar albumin e tyre të përbashkët të titulluar “Her Loss”.

Albumi u publikua pas një vonese prej një jave për shkak të producentit të gjatë të Drake, Noah “40” Shebib, i cili u infektua me COVID-19 ndërsa bënte miksimin dhe masterizimin e LP-së me 16 këngë.

“Her Loss” është tërësisht i prodhuar nga dyshja dhe përfshin katër këngë solo të Drake dhe një solo nga 21 Savage.

Foto: WireImage

Albumi i dy reperëve të suksesshëm të industrisë ndërkombëtare përfshin edhe paraqitje të Lil Yachty dhe Travis Scott.

Dy reperët njoftuan projektin e tyre të përbashkët më 22 tetor. Ata gjithashtu publikuan një video muzikore për këngën e tyre bashkëpunuese ” Jimmy Cooks “,

Drake dhe 21 Savage janë të njohur edhe për bashkëpunime të tjera viteve të fundit.

21 Savage u shfaq në albumin reperi kanadez “Certified Lover Boy” në këngën “Knife Talk”, ndërsa Drake ishte i ftuar në projektin e 21 Savage dhe Metro Boomin “Mr.Right Now”. /Telegrafi/

SHARE